|

| 28 Maj 2015 |

Zėvendėsimi implant - protezė i dhėmbėve inēizivė anėsorė tė pazhvilluar mirė

Dhėmbėt e pazhvilluar mirė paraqesin njė tipologji tė mungesės sė dhėmbėve nė tė cilėn rehabilitimi ka ndryshuar rrėnjėsisht qasjen terapeutike, nė krahasim me ato qė ishin udhėzimet e kohės para-implantologjike.


|

| 9 Maj 2015 |

Rehabilitimi multimplantar estetik i pjesės sė pėrparme: rasti klinik dhe vlerėsimi i paramenduar i problematikave

Rehabilitimi implantologjik i pjesės sė pėrparme paraqet shpesh problematika tė shumta qė kėrkojnė kompetenca kirurgjike – protezike dhe parodontale tė kombinuara. Kėnaqja e pacientit varet nga njė ekuilibėr akrobatik

| 11 Prill 2015 |

Cilėsia e dobėt e kockės: ē'implante dhe strategji duhen pėrdorur?

Sot implantet janė tė njohura nga komuniteti ndėrkombėtar si njė ndihmė e madhe funksionale dhe estetike pėr riabilitimin e njė ose mė shumė dhėmbėve me pėrdorimin e protezave fikse ose tė lėvizshme
<<<24 di 24
 
LOGIN


© LIFE SHPK   |   NIPT L41629010D