Ndiqni online njė kurs tė Edukimit nė Vazhdim dhe merrni 24 kredite. Kursi i disponueshėm nė ECM33.al


|

| 26 Shtator 2019 |

Ndiqni online njė kurs tė Edukimit nė Vazhdim dhe merrni 24 kredite. Kursi i disponueshėm nė ECM33.al"Emergjenca, infeksione dhe anomali" ėshtė kursi i realizuar pėr dentistėt e specialiteteve tė ndryshme dhe i vlerėsuar me 24 kredite, tė cilin e gjeni nė platformėn mjeko-shkencore www.ecm33.al. Kursi i realizuar nga njė grup i njohur docentėsh nė Itali, vjen nė gjuhėn shqipe nė 5 module ku dentistėt do tė  kenė mundėsi tė azhornohen mbi menaxhimin e emergjencave mjekėsore tė zakonshme dhe atyre mė tė rėndėsishme. Disa nga temat e trajtuara nė tė janė emergjencat mjekėsore nė klinikė, ndihma e nivelit tė parė e tė dytė, krizat vagale, hipoglicemike, astmatike, kardiake, hipertensive, konvulsive dhe iktusi. Po ashtu do tė diskutohen infeksionet odontogjene, terapitė mė efikase pėr kėto infeksione (konkretisht trajtimet kirurgjikale dhe ato farmakologjike), keqpozicionimi i kaninit, infeksioni oral nga Human Papilloma Virus etj.


"Emergjenca, infeksione dhe anomali" ėshtė i vlefshėm deri mė 31 dhjetor 2019, por me njė mėnyrė kaq tė thjeshtė informimi dhe njėkohėsisht pėrvetėsimi tė krediteve nga shtėpitė apo vendi i punės, nuk keni pėrse tė prisni mė gjatė. Dhe duke pasur parasysh vendimin e qeverisė sa i takon krediteve qė duhet tė merren online dhe atyre qė duhet tė merren drejtpėrdrejt, nė njė raport 40% me 60%, 24 kreditet qė ofron ky kurs janė pikėrisht ato qė ju duhen duke qenė se pėrbėjnė 40% tė krediteve pėr katėr vjeēarin e ciklit aktual tė certifikimit. Nė fund tė leximit tė ēdo moduli do t'ju jepet njė test qė verifikon njohuritė tuaja. Keni mundėsi tė palimituara pėrsėritjeje tė testit dhe mund ta kaloni me sukses vetėm nėse i pėrgjigjeni saktė 75% tė pyetjeve. Me pėrfundimin e kursit do tė shkarkoni dhe merrni me email certifikatėn e cila dėshmon kryerjen e suksesshme tė tij dhe marrjen e krediteve tė njohura nga QKEV.

Klikoni kėtu pėr tė hyrė nė platformėPėr tė votuar duhet tė vendosni kredencialet tuaja nė Medikey
Nuk ėshtė interesantPak interesantInteresantShumė interesantEkstremisht interesant
Interesant ( 91 votim / mesatar 3 )
LOGIN


© LIFE SHPK   |   NIPT L41629010D