| 3 Qershor 2015 |

Trajtimi i bruksizmit me bite natėn dhe vėzhgimi pėr njė kohė tė gjatė: tė dhėnat elektromiografike

Statistika tė fundit tregojnė se 30% e popullsisė adulte ėshtė prekur nga fenomeni i bruksizmit (kėrcitja e dhėmbėve).Te 20% gjendet njė bruksizėm gjatė ditės dhe tek 10% njė bruksizėm gjatė natės. Kjo pėrqindje ka gjasa tė rritet sė fundmi nė popullsi duke pėrfshirė grup moshėn 25 – 45 vjeē

| 6 Prill 2015 |

Adaptimi i njė pllake okluzale sipas ndryshimit tė kushteve orale

Nė kėtė pjesė tė katėrt propozohet njė modifikim i mundshėm i pajisjes nė prani tė variacioneve tė okluzionit tė ndodhur nė periudhėn e trajtimit klinik.

| 6 Prill 2015 |

Instalimi i njė pllake okluzale sipas qasjes dentare-periodontale

Nė kėtė pjesė tė tretė tė kursit prezantohet njė video ku jepen hapat themelore pėr njė pozicionim korrekt tė pllakės me njė verifikim fillestar klinik tė pėrshtatjes dhe qėndrueshmėrisė sė produktit dhe pastaj tė pozicionit e numrit tė kontakteve okluzale

| 6 Prill 2015 |

Fabrikimi i njė pllake okluzale me mbrojtje tė projektuar pėr njė funksion tė thjeshtuar

Video-kursi me titull “Projektimi, zbatimi dhe monitorimi i mbrojtjes okluzale ndaj fiziologjisė orale” propozon njė ilustrim tė thjeshtė dhe intuitiv tė njė trajtimi stomatologjik me pllaka okluzale te pacientėt me shėndet tė mirė tė aparatit stomatognatik...


|

| 30 Mars 2015 |

Projektimi, zbatimi dhe monitorimi i mbrojtjes okluzale ndaj fiziologjisė orale

Minikursi nė vijim na propozon njė ilustrim tė thjeshtė dhe intuitiv tė njė trajtimi stomatologjik me pllaka okluzale te pacientėt me shėndet tė mirė tė aparatit stomatognatik.
<<<14 di 14
 
LOGIN


© LIFE SHPK   |   NIPT L41629010D