https://www.curaprox.com/al-sq


|

| 26 Maj 2017 |

Dentistėt janė profesionistėt e shėndetit mė tė kėrkuar nė ueb pėr prenotimet on-line. 20 mijė ato tė kryera duke pėrdorur rrjetin

MioDottore.it - njė nga platformat mė tė mėdha nė botė dedikuar shėndetit privat, specializuar nė prenotimin online tė vizitave mjekėsore dhe pjesė e Grupit Docplanner

LOGIN
| 19 Maj 2017 |

Pėrfito 24 kredite online me kursin "Emergjenca, infeksione dhe anomali". Kursi ėshtė i vlefshėm vetėm pėr dentistė

Tashmė stomatologėve ju ofrohet mėnyra mė e thjeshtė e informimit e njėkohėsisht e pėrvetėsimit tė krediteve nga shtėpitė apo vendet e tyre tė punės. "Emergjenca, infeksione dhe anomali" ėshtė kursi


|

| 5 Maj 2017 |

Profesionet e sektorit dentar janė mė tė rrezikshmet pėr shėndetin e punonjėsve. Kėtė e tregon njė kėrkim i OIN

Higjienistėt dentar, stomatologėt, teknikėt dentar dhe asistentėt, janė profesionet mė tė rrezikshme nė krahasim me tė tjerat sipas kėrkimit tė Occupational Information Network


|

| 8 Maj 2017 |

Humbja e dhėmbėve ėshtė njė faktor risku pėr demencėn dhe sėmundjen e Alzhaimerit. Rezultatet e njė studimi japonez

Sa mė i madh tė jetė numri i dhėmbėve qė mungojnė tek njė adult aq mė i madh ėshtė dhe risku pėr t'u sėmurur nga kėto patologji. Pėr tė dėshmuar kėtė ėshtė njė studim perspektiv

|

| 9 Maj 2017 |

Mbulimi i pulpės: njė sfidė e vazhdueshme pėr stomatologėt. Dy studime klinike rreth temės

Kohėt e fundit ėshtė folur shumė pėr stomatologjinė rigjeneruese, megjithatė vetėm ruajtja e strukturės dentare pėrfaqėson njė nga sfidat qė ēdo odonto-stomatolog duhet tė pėrballet nė pėrditshmėrinė e tij, veēanėrisht kur bėhet fjalė pėr pacientė tė rinj


|

| 10 Maj 2017 |

Njė metodė e re pėr rehabilitimin e pėrkohshėm nė rastet e agenesis tė incizivėve lateralė te pacientėt e rinj nė rritje

Mungesa e njė apo mė shumė elementeve dentare, e njohur si hipodonci, ka qenė prej vitesh objekt i studimeve tė shumta me njė prevalencė shumė tė ndryshueshme nga 2,2% nė 15,6%


|

| 11 Maj 2017 |

Ndėrhyrjet nė buzė: ja si tė ruajmė pamjen natyrale

Cili ėshtė kufiri midis buzėve tė bėra tėrheqėse nga kirurgu dhe buzėve qė duken hapur "tė bėra", aq sa duken jo natyrale? Njė pėrgjigje, tė paktėn parciale,


|

| 12 Maj 2017 |

Kujdesi ndaj fluksit nė kasė pėr garantuar shėndetin ekonomik tė klinikės. 5 rregullat qė tė paguheni nga klientėt tuaj

Mendoj se e keni vėnė re tendencėn gjithmonė e mė tė pėrhapur pėr tė nxitur zinxhirė borxhesh qė ēojnė nė mjerimin kolektiv. Ėshtė njė proces i vazhdueshėm qė duket se vetė ushqehet:


|

| 15 Maj 2017 |

Tumori nė kokė dhe qafė: si ndryshon cilėsia e jetės sė pacientėve dhe nė cilat aspekte?

Pėrballė rasteve tė tumoreve nė kokė dhe qafė (HNC) evidentohen domosdoshmėrisht ndikime negative nė cilėsinė e jetės qoftė nė momentin e diagnozės qoftė gjatė trajtimit.


|

| 16 Maj 2017 |

Sistemet adezive self-etching si zgjedhje racionale nė vend tė acidit fosforik nė trajtimin adeziv tė dentinės (Pjesa I)

Trajtimi i njėkohshėm me acid fosforik "H3PO4" me 35%-37% tė dentinės dhe tė smaltit para aplikimit tė sistemit adeziv smalt-dentinė "DBAs" (Total-Etch technique and cavity isolation


|

| 17 Maj 2017 |

Sistemet adezive self-etching si zgjedhje racionale nė vend tė acidit fosforik nė trajtimin adeziv tė dentinės (Pjesa II)

Nė 1993 janė futur, pas njė aktiviteti tė gjatė kėrkimor tė shkollės japoneze (Kuraray Dental adhesives), sistemet adezive smalt- dentinė "DBAs" Self-etching primer.


|

| 18 Maj 2017 |

Endodoncia e drejtuar: pro-tė dhe kundrat

Hapi i parė dhe thelbėsor nė trajtimet kanalare ėshtė pėrgatitja e kavitetit tė aksesit. Forma optimale e kėtij kaviteti duhet tė mundėsojė akses komod nė kanale pa interferenca tė kurorės


|

| 19 Maj 2017 |

Stabiliteti protetik. Mė mirė pėrgatitjet protetike paralele apo konvergjente?

Tipologjitė e pėrgatitjeve protetike nė dhėmbėt anteriorė gjithmonė kanė ngritur debate pak a shumė tė nxehta. Pavarėsisht linjės apo zonės qė do tė pėrgatitet proteza


|

| 22 Maj 2017 |

Bruksizmi gjatė natės: "Botulinum" zgjidhja e mundshme? Pėrgjigjet nga literatura

Sipas pėrkufizimit tė propozuar nga Lobbezoo dhe tė tjerė nė 2013, bruksizmi ėshtė njė aktivitet i muskujve mastikatorė qė pėrsėritet, karakterizuar nga shtrėngimi


|

| 22 Maj 2017 |

Kreditet e profesionistėve tė shėndetėsisė, QKEV publikon Raportin Vjetor 2016

3.634 mjekė, 1.845 farmacistė dhe 1.752 stomatologė kanė mundur tė pėrmbushin detyrimin marrjes sė krediteve mbi kufirin minimal vjetor tė pėrcaktuar nga Qendra Kombėtare e Edukimit nė Vazhdim


|

| 23 Maj 2017 |

Laseri nė periodontologji: a ėshtė e pėrshtatshme tė flasim?

Profesori Giorgio Vogel, pa dyshim njė nga baballarėt e Periodontologjisė Italiane, mė ka dhuruar kėtė punim shumė tė bukur, qė bėri njė nga mjeshtrit e parė, Prof. Irving Glickman,


|

| 24 Maj 2017 |

Lezione cervikale jo karioze tė trajtuara me kompozitė fluide: follow-up pas 3 vjetėsh

Lezionet cervikale jo karioze (NCCLS) janė pėrcaktuar si humbja e indit tė fortė dentar nė nivelin e bashkimit amel-cementim (CEJ). Etiologjia e NCCLS


|

| 25 Maj 2017 |

Tė riparosh apo tė zėvendėsosh nė mėnyrė integrale njė restaurim tė njė kompoziti deficitar? Pėrgjigja nga njė hetim nė Oqeani

Restaurimet dentare kanė tendencėn qė tė kenė njė jetėgjatėsi tė limituar dhe mė specifikisht restaurimet nė kompozitė, kryesisht prej kontraktimit nga polimerizimi, me kalimin e kohės

LAJME
NĖ FOKUS

 
© LIFE SHPK   |   NIPT L41629010D