Kreditet nė shėndetėsi: Ndiqni njė nga kurset e ECM33.al dhe pėrmbushni detyrimet tuaja


|

| 11 Nėntor 2019 |

Kreditet nė shėndetėsi: Ndiqni njė nga kurset e ECM33.al dhe pėrmbushni detyrimet tuajaIshin tė shumtė mjekėt, farmacistėt dhe dentistėt tė cilėt nė programin e parė tė certifikimit tė mbyllur nė vitin 2015, e lanė pėr nė muajt e fundit plotėsimin e krediteve tė pėrcaktuara nga Qendra Kombėtare e Edukimit nė Vazhdim. Sot ata janė tė vetėdijshėm se pjesėmarrja nė konferenca dhe seminare ėshtė domosdoshmėri jo vetėm pėr informim dhe pėrditėsim, por edhe sepse lidhet direkt me vijimėsinė e ushtrimit tė profesionit.
Nė kėtė kontekst LIFE shpk, e vetmja shtėpi botuese e specializuar nė fushėn e shėndetėsisė, vė nė dispozicion platformėn online me kurse tė realizuara enkas pėr mjekė, farmacistė dhe dentistė. Kėtyre profesionistėve iu jepet mundėsia qė pavarėsisht vendndodhjes dhe angazhimeve tė tyre, tė ndjekin programe tė Edukimit nė Vazhdim nė gjuhėn shqipe, kundrejt njė numri tė caktuar kreditesh. Kurset janė realizuar nga specialistė ndėrkombėtarė tė disiplinave pėrkatėse dhe kreditet e tyre njihen nga QKEV.


Tė gjitha informacionet lidhur me to, qė nga numri i krediteve, ēmimi, mėnyra e pagesės, etj., do t'i gjeni duke klikuar nė skedėn e secilit kurs dhe opsionin blini kursin


Aktualisht tre janė kurset qė ECM33.al vė nė dispozicion tė profesionistėve:
*Pėr dentistėt ofrohet kursi "Emergjenca, infeksione dhe anomali", kėta do tė  kenė mundėsi tė azhornohen mbi menaxhimin e emergjencave mjekėsore tė zakonshme dhe atyre mė tė rėndėsishme.
*Pėr mjekėt kursin "Komunikimi mjek-pacient: raporti efikas", i cili analizon raportin mjek-pacient, dinamikat qė drejtojnė marrėdhėniet, teknikat e tė dėgjuarit aktiv dhe qėndrimet e duhura pėr t'i shpjeguar pacientėve patologjitė, duke e pėrshtatur sjelljen sipas kontekstit dhe bashkėbiseduesit.
*Pėr farmacistėt ofrohet kursi "Sėmundja e Parkinsonit". Nė tė shpjegohen karakteristikat e pėrgjithshme tė sėmundjes, epidemiologjia, etiologjia,  patogjeneza dhe alterimet anatomo-patologjike, prezantohet aktualiteti i terapisė farmakologjike dhe jo farmakologjike, si dhe iu kushtohet vėmendje aspekteve mjeko-ligjore pėr kėtė tipologji tė sėmurėsh.


Klikoni kėtu pėr tė hyrė nė platformėPėr tė votuar duhet tė vendosni kredencialet tuaja nė Medikey
Nuk ėshtė interesantPak interesantInteresantShumė interesantEkstremisht interesant
Interesant ( 100 votim / mesatar 3 )
LOGIN


© LIFE SHPK   |   NIPT L41629010D