| 1 Korrik 2015 |

Riaftėsimi implant-protezė pas shėrimit spontan tė kisteve tė kockės sė nofullės: rasti klinik

Kistet intrakockore tė nofullės paraqesin njė nga patologjitė mė tė shpeshta nė fushėn e kirurgjisė orale. Literatura shkencore ėshtė unanime nė pėrcaktimin e heqjes kirurgjike tė lezioneve tė kisteve si trajtim i zgjedhur, por ende sot ekzistojnė opinione tė diskutueshme mbi trajtimin e dhėmbėve tė

| 22 Qershor 2015 |

Analiza e frekuencės sė rezonancės nė lidhje me pėrfshirjen torque

Me rritjen e moshės mesatare gjithnjė e mė shumė pacientė trajtohen me drejtime implanto-protezė edhe falė thjeshtimit tė protokollit kirurgjik dhe tė protezės, me pėrmirėsimin e materialeve dhe zbulimeve tė fundit nė fushėn biomjekėsore. Megjithatė kufizimet e kėtij lloji trajtimi janė ende shumė d


|

| 28 Maj 2015 |

Zėvendėsimi implant - protezė i dhėmbėve inēizivė anėsorė tė pazhvilluar mirė

Dhėmbėt e pazhvilluar mirė paraqesin njė tipologji tė mungesės sė dhėmbėve nė tė cilėn rehabilitimi ka ndryshuar rrėnjėsisht qasjen terapeutike, nė krahasim me ato qė ishin udhėzimet e kohės para-implantologjike.


|

| 9 Maj 2015 |

Rehabilitimi multimplantar estetik i pjesės sė pėrparme: rasti klinik dhe vlerėsimi i paramenduar i problematikave

Rehabilitimi implantologjik i pjesės sė pėrparme paraqet shpesh problematika tė shumta qė kėrkojnė kompetenca kirurgjike – protezike dhe parodontale tė kombinuara. Kėnaqja e pacientit varet nga njė ekuilibėr akrobatik

| 11 Prill 2015 |

Cilėsia e dobėt e kockės: ē'implante dhe strategji duhen pėrdorur?

Sot implantet janė tė njohura nga komuniteti ndėrkombėtar si njė ndihmė e madhe funksionale dhe estetike pėr riabilitimin e njė ose mė shumė dhėmbėve me pėrdorimin e protezave fikse ose tė lėvizshme
<<<21 di 21
 
LOGIN


© LIFE SHPK   |   NIPT L41629010D