| 23 Qershor 2015 |

Teknologjitė CAD/CAM nė shėrbim tė sektorit dentar

Sektori i stomatologjisė ėshtė karakterizuar gjithmonė nga njė nivel i lartė i punimeve me dorė. Vitet e fundit evolucioni i teknologjive po avancon gjithnjė e mė shumė tek studimet dhe tek laboratorėt me njė seri teknikash tė punimeve pjesėrisht automatike qė nė kuptimin e gjerė quhen “CAD/CAM”.

| 17 Qershor 2015 |

Riaftėsimi i nofullės sė poshtme pa dhėmbė me protezė me 4 fiksime nė zonėn midis vrimave

Punimi i paraqitur propozon pėrdorimin e fiksuesve tė rrumbullakėt-tė filetuar-tė kėmbyeshėm me kėllėf qė ngjitet Ot Cap normo-mikro dhe Ot Equator. Duke ndjekur zhvillimin e vazhdueshėm nė kėrkimin e materialeve dhe tė sistematikės CAD-CAM, Rhein83 ka zgjeruar linjat OT CAP dhe OT EQUATOR me linjė

| 6 Qershor 2015 |

Overdenture mandibulare e vendosur mbi dy impiante: njė alternativė e vlefshme e rivendosjes sė dhėmbėve tė rėnė. Rasti klinik

Overdenture* mbi implante ėshtė njė zgjedhje e besueshme, funksionale dhe estetikisht e vlefshme pėr rehabilitimin e gojės pa dhėmbė? Pėr t’ju pėrgjigjur kėsaj pyetje Berardini dhe Di Iorio, autorė tė punimit “Overdenture mandibulare mbi dy implante: njė alternativė e vlefshme nė rivendosjen e dhėmb


|

| 21 Maj 2015 |

ADSD Aesthetic Digital Smile Designer: arkitektura e njė buzėqeshjeje

Stomatologjia moderne propozon kufij tė rinj nė proporcion me horizontet e reja. Dėshmi e kėtij nryshimi tė rėndėsishėm ėshtė pėrdorimi gjithnjė e mė i madh i teknikave tė reja tė ofruara nga pėrdorimi i hardware dhe software dixhital. Modus operandi i ri stomatologjik ėshtė gjithnjė e mė i pandashė


|

| 19 Maj 2015 |

Lustrimet nė porcelan: rasti klinik hap pas hapi

Stomatologjia e ditėve tė sotme falė teknikave tė ngjitjes dhe implantologjisė ėshtė gjithnjė e mė konservative pėrballė indeve tė dhėmbėve, njėkohėsisht rriten kėrkesat nga ana e pacientėve pėr tė pėrmirėsuar buzėqeshjen qė ėshtė njė aspekt shumė i rėndėsishėm i njė personi.


|

| 7 Maj 2015 |

Restaurimet e aditivėve nė kompozitė me teknikėn e drejtpėrdrejtė tė mbėshtetur nga Aesthetic Digital Smile Design

Komunikimi ndėrmjet pacientit dhe profesionistit tė shėndetėsisė ėshtė themelor nė botėn dentare, veēanėrisht nė rastet qė sigurojnė ekzekutimin e restaurimeve estetike nė sektorin e mėparshėm. Operatori duhet tė jetė nė gjendje tė kuptojė dėshirat e pacientit dhe nga ana e tij duhet t’i shpjegojė p
<<<15 di 15
 
LOGIN


© LIFE SHPK   |   NIPT L41629010D